Сливи – Само неколку на ден решаваат големи проблеми

Сливи – Само неколку на ден решаваат големи проблеми

Сливите се здрава и корисна намирница, со супер вкус.
Богати се со антиоксиданси, витамин Ц, Б6, Б2, бакар, витамин Б3, К, магнезиум, железо и калциум, како и калиум во себе.
Имаат и многу влакна во себе.
Неколку сливи на ден еден месец, намалуваат холестерол.
Помагаат и за борба со затвор, и со нив лесно се празниме.
Ги намалуваат и сите негативни ефекти од слободните радикали во телото.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте