Колку долго можат да се јадат јајцата откако ќе дојдат во нашиот ладилник?

Колку долго можат да се јадат јајцата откако ќе дојдат во нашиот ладилник?

Свежите јајца треба внимателно да се чуваат.
Се чуваат на вратата на ладилникот, на местото одредено за нив.
Важно е дека траат до три недели по купувањето, ако ги чувате на препорачаната температура, до 4 степени.
Замрзнатите јајца траат и до една година, но никогаш не се замрзнуваат со лушпата.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед