Чај за чистење на бубрезите – Спречува болести и инфекции

Чај за чистење на бубрезите – Спречува болести и инфекции

Бубрезите стануваат преоптоварени од многу токсини, а тоа мое да доведе до болести и до инфекции на самиот бубрег или на мочните канали и мочниот меур.
За да ги заштитите и прочистите, ви требаат рака магдонос и литар вода.
Се сече магдоносот и се става во шерпа со вода. Се пушта да зоврие и кога ќе зоврие се намалува температурата и се остава 10 минути да врие.
Се трга, се лади малку, се процедува и се лади.
Се пие чаша наутро на празен стомак.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед