Ножот е клучен за да имате деликатес – Важно правило

Ножот е клучен за да имате деликатес – Важно правило

Дали знаете дека правилното држење на нож е еден од главните услови за добро зготвено јадење.
Секогаш треба убаво и цврсто да се држи ножот, така што ќе ја држите дршката, а прстите ќе ги ставите кон врвот на дршката кој е близу сечилото.
Секогаш ноќот треба да биде квалитетен и од не’рѓосувачки челик
Така храната се спрема брзо и ефикасно.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте