Портокалова храна – Решава голем проблем

Портокалова храна – Решава голем проблем

Секоја боја на храната има различно значење и ни овозможува многу здравје.
Портокаловите намирници значат намалување на холестеролот кој е голем непријател на телото и секако многу здравје.
Само три шолји сок од портокал на ден го намалуваат холестеролот за 21 проценти.
Јадете портокали, моркови, тиква, мандарини…сите намирници со портокалова боја за овој проблем.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте