Пилинг со кафе и кокосово масло – Го решава целулитот

Пилинг со кафе и кокосово масло – Го решава целулитот

Направете си домашен пилинг против целузит, со помош на кафе.
Ви требаат 1 мала шолја кафе, 1/2 шолја кокосово масло, 2/3 шолји шеќер, цимет во прав и 1 лажица варена ванила.
Се меша се заедно, се нанесува на кожата каде имаме целулит, се трие убаво неколку минути, се остава да стои 15 минути и се плакне.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте