Појадок од стар леб: Деликатес за 30 минути наместо да фрлате храна

Појадок од стар леб: Деликатес за 30 минути наместо да фрлате храна

Направете вкусен појадок со стар леб.

Состојки:

 • 6 кришки стар леб
 • 200 гр. кисела павлака
 • 2 јајца
 • 3 чешни лук
 • сол и зачини

Подготовка:

 1. Се става хартија на плех.
 2. Се ставаат кришките леб со средна дебелина.
 3. Се пополнуваат и празнините меѓу кришките со парчиња леб.
 4. Се ситни лукот, па се става врз лебот, а во сад се матат јајца со павлака и зачини и се става се врз лебот.
 5. Се пече на загреана рерна на 200 степени, 30 минути.
 6. Пријатно!

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед