Вкусно коктел печиво со сирење

Вкусно коктел печиво со сирење

Вкусно солено печиво со сирење.

Состојки:

  • 150 гр ситно сирење
  • 2 јајца
  • 60 гр путер
  • 300 гр брашно
  • сол
  • сусам

Начин на подготовка:

  1. Овие солени залаци се подготвуваат многу едноставно, само измешајте ги состојките по редослед, како што е прикажано во видеото и со калап вадете форми. Испечете и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте