Траат и до три недели – Како правилно се чуваат јаболки

Траат и до три недели – Како правилно се чуваат јаболки

Сите сакаме јаболки, здрави се и диетални и секако полни витамини во себе.
Јаболките кога се чуваат во сад со друго овошје, на работната маса или на трпезариската маса, траат, но не долго.
Најдобро е да се чуваат во ладилник. Така траат до три седмици.
Ако ги ставите во сад со друго овошје, кога тие скапуваат го скапуваат и другото овошје со состојките кои ги испуштаат, па затоа чувајте ги сами.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки