Супер трик – Додадете го ова кога варите месо или зеленчук

Супер трик – Додадете го ова кога варите месо или зеленчук

Ова е супер трик кој можете да го употребите во кујната.
Секогаш кога варите некој зеленчук или пак месо, можете на крајот да додадете една намирница.
Имено тоа е лимонов сок.
Капка или две се доволни за месото да има супер вкус, а исто така и зеленчукот кој се вари.
Лимонвиот сок се додава на крај, последните минути пред да е готов зеленчукот или месото.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки