Брзи гриз уштипци: Најдобар рецепт за вкусен доручек

Брзи гриз уштипци: Најдобар рецепт за вкусен доручек

Најбрзиот рецепт за уштипци досега!

Состојки:

  • 1 јајце
  • 150 мл тола вода
  • 150 мл топло млеко
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • малку сол
  • 200 гр гриз

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајце, додајте топла вода, додајте млеко, прашок за печиво и гриз па измешајте. Мешајте малку подолго да се разбијат грутките.

     

  2. Со лажица вадете уштипци и пржете ги во тав на масло од двете страни да поруменат.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте