Брзо печиво: Пита со сирење од готови кори

Брзо печиво: Пита со сирење од готови кори

Вечера која ќе ве воодушеви!

Состојки:

  • 400 гр кори за пита
  • 3 јајца
  • 250 гр сирење
  • 1 шолја кисело млеко
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • 50 мл масло
  • 50 гр путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бонапети“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте