Грешка со брашното – Никогаш не се додава вака во јадењата

Грешка со брашното – Никогаш не се додава вака во јадењата

Ако во мешавина која се крчка, додадете брашно, тоа нема добро да се раствори во смесата и ќе има грутки.
За да го избегнете тоа ставете го брашното во шолја млака вода, добро измешајте, па додадете ја мешавината во оброкот.
Нема да има грутки и ќе има супер густина и вкус.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки