Бело значи борба со вируси и многу здравје – Јадете ја оваа храна

Бело значи борба со вируси и многу здравје – Јадете ја оваа храна

Различната боја на храната, значи здравје за нашето тело, но секоја има посебна улога.
Белата боја значи помош за јакнење на имунитетот и за борба со инфекции и алергии.
Лукот, како и кромидот на пример, се борат со вруси, настинки, се борат со инфекции во телото, како и со разни алергии.
За таквите влијанија е важен аливцинот кој го има во нив.
Јадете ги често.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки