Јасмин – Чај со милион способности за телото

Јасмин – Чај со милион способности за телото

Јасминот е билка со милион способности за нашето здравје.
Кинезите одамна го користат јасминот како чај. Јасминот се користи за проблеми со стомакот и варењето, за смирување на нервниот систем и за срцето.
Има антивирусно дејство, помага за борба со ќелиите на ракот, за намалување притисок и холестерол.
Помага за депресија, ослободување од стрес и анксиозност.
Го подобрува и дишењето, се грижи за здравјето на дишните патишта.
Корисно делува и ако сакате да ослабете.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта