Кралско пилешко во сос: Ќе ви стане омилен ручек

Кралско пилешко во сос: Ќе ви стане омилен ручек

Брзо, сочно и вкусно пилешко – ќе го обожавате ова јадење!

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 5-6 струка млад кромид
  • 300-400 гр блитва
  • 600 мл млеко
  • 200 гр сирење
  • 2 лажици брашно
  • сол
  • бибер
  • оригано

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте