Богата омега три, ја чува кожата – Јадете го ова за млад изглед

Богата омега три, ја чува кожата – Јадете го ова за млад изглед

Рибите се совршено здрава храна богата омега три.
Скушата е на листатата на намирници кои често треба да се јадат. Таа има златна моќ, да ни го чува здравјето и кожата.
Богата е аминокиселини и витамини А, Б2, Б3, Б5, Б6 и Б12.
Јадете ја два пати неделно. Не ги гуви лековитите својства ни кога е конзервирана.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта