Трик со крпа и тесто – Нема да се собере и направи кора

Трик со крпа и тесто – Нема да се собере и направи кора

Постои трик за тестото кое го правите, лебот и пецивата, да бидат превкусни.
За да не се прави кора и да не се стврднува, ставете мокра крпа врз него.
Вака нема да го упропастите печењето леб, пецива и други пекарски специјалитети.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории