Десет од една смеса: Омлет во калапи за мафини за 20 минути

Десет од една смеса: Омлет во калапи за мафини за 20 минути

Направете вкусни мини омлети во калапи за мафини.

Состојки:

  • 6 јајца
  • 100 гр. сирење
  • рендан кашкавал
  • 1 црвена пиперка
  • сол и бибер
  • маргарин

Подготовка:

  1. Се матат јајцата, се става исечена пиперка, ронето сирење, рендан кашкавал и зачини.
  2. Се става смесата во калапи за мафини намастени со маргарин.
  3. Се печат на 180 степени 20 минути.
  4. Ова е смеса за 10 мини омлет-мафини.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко