Кој зеленчук најтешко се вари во желудникот – Не го јадете навечер

Кој зеленчук најтешко се вари во желудникот – Не го јадете навечер

Зеленчукот е здрава и корисна храна за телото.
На зеленчукот кој е погоден и за слабеење и одржување фит форма, му требаат 30 минути да се свари, со што не го оптоварува желудникот.
Зеленчук кој подолго се вари, од два ипол до три часа е зелка, морков и репка.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте