Не фрлајте пари за скапи апарати – Вака извлечете ја влагата од намирниците

Не фрлајте пари за скапи апарати – Вака извлечете ја влагата од намирниците

Ако сакате да ја извлечете целосно влагата од некоја намирница, тогаш има мал трик кој многу помага во кујната.
Ставете ја намирницата во рерна, на најниска температура.
Вратата на рерната нека биде подотворена, потпрена со дрвена лажица.
Вака намирницата ќе се исуши целосно и без професионален дехидратор.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки