Храна која создава акни – Исфрлете ги овие намирници

Храна која создава акни – Исфрлете ги овие намирници

Редовните посети на козметичар и дерматолог, дури и скапи препарати, никогаш не можат да вродат со плод, ако не внимавате на исхраната.
Намалете го внесот на млеко – млечните производи создаваат акни.
Намалете со шеќерот, како и со јаглените хидрати.
Кокосовото масло и помага на коата, но само ако се користи умерено.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте