Полнето печиво без квасец: Вкусен доручек

Полнето печиво без квасец: Вкусен доручек

Вкусно, меко печиво без квасец…

Состојки:

 • 1 јајце
 • 200 мл јогурт
 • 90 мл масло
 • 1 прашок за печиво
 • 1 лажичка сол
 • 450 гр брашно
 • 100 гр сувомеснато
 • 1 лажица павлака
 • 1 лажица мајонез
 • оригано
 • 1 јајце за премачкување
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте