Како се чува црвен пипер – Вака мали инсекти нема да го уништат

Како се чува црвен пипер – Вака мали инсекти нема да го уништат

Црвениот пипер е зачин кој дава посебна арома на чорбите и јадењата, а исто така е и многу здрав.
Треба да се чува во стаклен сад или пак втора опција е хартиено кесе.
Ова е правиот начин за чување за да не се создадат мали инсекти кои го уништуваат.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука