Најсилен природен лек – Лененото семе ни помага за цела листа болести

Најсилен природен лек – Лененото семе ни помага за цела листа болести

Лененото семе има многу корисни ефекти врз нашето здравје и затоа треба да ни биде секојдневие.
Лененото семе е делотворно за забрзување на метаболизмот, како и за забрзување на дигествниот систем.
Го регулира и нивото на хормони и го регулира и менструалниот циклус.
Има витамини Е и Б, минерали, калиум и калциум, магнезиум, цинк и селен во себе.
Може да се користи со смути, со салати и супи, јогурт, чорба, како чај.Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте