Ќе го забрзате метаболизмот – Детокс напивка која го рамни стомакот

Ќе го забрзате метаболизмот – Детокс напивка која го рамни стомакот

Направете детокс напиток кој го израмнува стомакот.

Состојки:

  • 1 дл.павлака со мала масленост
  • 1 лажица мелени бадеми
  • 1/2 шолји замрзнати боровинки
  • 1/2 шолји ананас
  • 1 шолја кељ
  • 3/4 шолји вода

Се мешаат водата и павлаката, бадеми и боровинки, ананас и кељ, па се заедно се става во блендер и се пие.
Со редовно пиење ќе го израмните стомакот и забрзате метаболизмот.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории