Бидете витки и здрави – Овошка која и замрзната не ја губи лековитоста

Бидете витки и здрави – Овошка која и замрзната не ја губи лековитоста

Малините се овошка која многу му помага на нашето тело и не штити од разни болести.
Има антиоксидативно дејство, кое не се губи и кога е замрзната. Има фруктоза, витамини Ц и Е во себе, калиум и влакна.
Не штити од многу болести и превенира рак, помага за слабеење, добра е за крвтата слика, малината е добра и при мачнни и повраќање.
Супер е за отварање апетит кај децата. 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука