Рецепт кој стана хит на Интернет: Брзи тестенини со шери и фета

Рецепт кој стана хит на Интернет: Брзи тестенини со шери и фета

Рецепт кој го освои интернетот, тестенини со домати и сирење.

Состојки:

 • 200 гр. фета
 • 500 гр. шери домати
 • 2-3 чешни лук
 • маслиново масло
 • босилек
 • сол и бибер
 • пакување тестенини

Подготовка:

 1. Се ставаат шери домати во тава, се става маслиново масло, сол и бибер.
 2. Се прави место на средина и се става големо парче фета сирење.
 3. Се става и на него малсиново масло и сол и бибер, се става лук и босилек.
 4. Се пече на 200 степени околу половина час.
 5. Се варат макарони во солена вода, се цедат.
 6. Се меша смесата која сме ја испекле и се ставаат тестенините.
 7. Се меша и служи.

 

Готви со љубов и уживај во храната 🙂

Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука