Никотинот многу лошо делува на телото – Секојдневно пијте го ова за да ги вратите течностите

Никотинот многу лошо делува на телото – Секојдневно пијте го ова за да ги вратите течностите

Никотинот е намирница која прави телото да ги губи потребните течности, па брзо доведува и до дехидратација.
Ако не можете да се решите од оваа штетна навика, пијте многу зелен чај и вода.
Вака ќе ги вратите течностите во телото и ќе се заштитите од дехидратација.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки