Две намирници кои ни ги ‘јадат’ килограмите – Вака ќе ослабете лесно

Две намирници кои ни ги ‘јадат’ килограмите – Вака ќе ослабете лесно

Лутите пиперчиња и феферонките се две намирници кои ќе ви помогнат ако сакате да се решите од голем непријател на телото – вишок килограми.
Телото со нив и лутиот вкус, мастите за 20 минути ги претвара во енергија.
Го забрзуваат метаболизмот и помагаат да слабееме.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки