Масла кои се спас за сувата кожа

Масла кои се спас за сувата кожа

Ако имате проблем со сува кожа, која ви создава лупење, рани и некогаш и болка, решението е во неколку природни масла.
Користете маслиново масло кое ако го нанесете на кожата, помага таа да не е сува.
Користете и масло од дива роза и бадемово масло.
Помага и кокосовото масло.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки