Фантастични мафини: Брз рецепт без капка масло

Фантастични мафини: Брз рецепт без капка масло

Овој рецепт за вкусни и брзи солени мафини не смеете да го пропуштите.

Состојки:

  • 1 средна тиквица
  • 1 црвена свежа пиперка
  • 2 јајца
  • 250 гр кашкавал
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • 125 гр бело брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте