Како се замрзнува месо – Има многу важно правило

Како се замрзнува месо – Има многу важно правило

Постои основно правило кога се замрзнува месо. Секогаш тоа нека биде свежо месо.
Се сече по желба и се става во кеси за замрзнување.
Вака е поздраво, отколку да замрзнете веќе подготвено месо.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории