Направете сами неодоливо чоколадо

Направете сами неодоливо чоколадо

Се подготвува за само 15 минути!

Состојки:

 • 1/2 шолја какао во прав
 • 1/3 шолја кокосово масло
 • 1/4 шолја јаворов сируп
 • прстофат морска сол

Начин на подготовка:

 1. Ставете го какаото во прав во сад со средна големина. Додајте кокосово масло, јаворов сируп и прстофат сол. Измешајте ги состојките додека не добиете хомогена и глатка смеса.

   

 2. Обложете лим за печење со хартија за печење и ставете го чоколадото внатре.

   

 3. Ставете го чоколадото во замрзнувач на минимум еден час и потоа со остар нож пресечете коцки во саканата големина.

Уживајте!

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте