Холестеролот е непријател на телото – Ова се знаци дека е покачен

Холестеролот е непријател на телото – Ова се знаци дека е покачен

Сите треба да внимаваме што јадеме и колку јадеме, бидејќи холестеролот е голем непријател на телото.
Тешко е да се востанови дека имаме голем холестерол, бидејќи симптомите тешко се поврзуваат и откриваат.
Симптоми се болка во рацете и нозете, трнење во телото.
Болка во градите, како и честа главоболка.
Холестеролот доведува до дебелеење, нездрав начин на живот, се јавува и поради недостаток на физичка активност.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории