Вкусна крем супа од 5 состојки: Полна со витамини и минерали

Вкусна крем супа од 5 состојки: Полна со витамини и минерали

Вкусна крем супа готова за 5 минути!

Состојки:

  • 1/2 репка со средна големина
  • 1 голем домат
  • 2 големи моркови
  • 2 чешниња лук
  • 2 лажици ленено семе

Начин на подготовка:

  1. Сите намирници излупете ги, исчистете и измијте. Потоа исечкајте и ставете во блендер, па додајте чаша топла вода и матете додека не добиете еднолична смеса.

     

  2. Добиенот крем ставете го во тенџере, додајте две лажици ленено масло и гответе 5 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки