Мака мачите со сува и испукана кожа – Ова е маска за цело тело

Мака мачите со сува и испукана кожа – Ова е маска за цело тело

Ако мака мачите со сува кожа, решението е во природна маска која сами ќе си ја направите.
Земете едно зрело авокадо и сомелете во блендер една половина.
Ставете неколку капки маслиново масло и неколку капки лимон во смесата.
Се става на измиено лице, се остава 20 минути, па се плакне со вода.
Освен на лице, може да ја ставите и на раце, нозе и стапала или цело тело.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории