Вкусен бел сос за помфрит – Совршена комбинација

Вкусен бел сос за помфрит – Совршена комбинација

Направете вкусен бел сос совршен за помфрит.

Состојки:

  • 1 лажиче мајонез
  • 1 лажиче пармезан
  • 100 гр. кисела павлака
  • 1 лажиче крем сирење
  • 100 мл. јогурт
  • 3 лажички вегета
  • 2 лажички лук во прав
  • 1 лажиче мајчина душица
  • 1 лажиче магдонос ситно сечен

Се меша се заедно во сад, совршен сос за помфрит.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории