Зимски детокс напиток – Полн витамин Ц, го чисти телото од сите токсини

Зимски детокс напиток – Полн витамин Ц, го чисти телото од сите токсини

Направете зимски детокс напиток кој го чисти телото од токсини, поволно делува на црниот дроб, и има витамин Ц кој помага за здравје и имунитет.
Ви требаат шолја сварен и оладен зелен чај и пола лимон кој се цеди во чајот.
Се пие и помага.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории