Здравје во чаша: Смути боровинка + банана + чиа

Здравје во чаша: Смути боровинка + банана + чиа

Направете вкусно и здраво смути со банана и боровинки.
Земете една шолја боровинки, една лупена банана, чиа и чаша јогурт или павлака и изматете во блендер.
Има супер вкус и многу е здраво, дава и енергија.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории