Одат и со јогурт и сирење и со џем и мед – Пржени лепчиња кои не се масни

Одат и со јогурт и сирење и со џем и мед – Пржени лепчиња кои не се масни

Направете брзи прженици кои не впиваат многу масло и се совршени за со јогурт, павлака, сирење, ајвар па дури и ќај или џем и мед.

Состојки:

  • 1 векна леб
  • 6 јајца
  • 1 лажиче сол
  • 2 дл. масло за пржење

Подготовка:

  1. Се матат јајцата со вилушка, се става малку сол.
  2. Се загрева маслото и се сече лебот на парчиња.
  3. Убаво се мокри во смесата со јајца и сол и се пржат парчињата на маслото.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории