Крем супа полна со витамини и минерали: Го подигнува имунитетот, го закрепнува телото

Крем супа полна со витамини и минерали: Го подигнува имунитетот, го закрепнува телото

Крем супа полна со витамини – совршен зимски оброк.

Состојки:

 • 500 мл вода или бујон од зеленчук
 • 4 чаши млад спанаќ
 • 2 листови босилек
 • 1/2 авокадо
 • 1 домат
 • 1 целер
 • 1 чешне лук
 • портокал по желба

Начин на подготовка:

 1. Во голем лонец згответе вода или бујон, а потоа со останатите состојки ставете во блендер и измиксајте додека не добиете кремаста смеса. По желба додајте сол и бибер.

   

 2. Исто така, можете да додадете и малку павлака или семки од тивка.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text