Овесни колачиња без брашно

Овесни колачиња без брашно

Здрав десерт, брза и едноставна подготовка.

Состојки:

  • 4 банани
  • 2 шолји овесна каша
  • 1 рака ореви
  • мед

Начин на подготовка:

  1. Иситнете банани, измешајте ги со останатите состојки, формирајте колачиња и ставете да се печат во рерна на 180 степени додека не поруменат.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко