Брз ручек: Шницли со павлака и сенф

Брз ручек: Шницли со павлака и сенф

Вкусно и брзо јадење…

Состојки:

 • 500 гр тенко исечени шницли
 • 1 павлака
 • 2 корнишони
 • 1 кисела пиперка
 • 1 лажичка сенф
 • 1 лажичка кечап
 • сол
 • бибер
 • малку путер

Начин на подготовка:

 1. Посолете го и побиберете го месото и на путер испржете го во тенџере.

   

 2. Разматете павлака, ситно сечкана пиперка и корнишони, сенф и кечап. Полека додајте го сосот во тенџерето со месо и на умерен оган нека крчка околу 10 минути.

   

 3. По вкус додајте уште сол. Послужете со салата.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко