Вкусни и здрави чоколадни колачиња

Вкусни и здрави чоколадни колачиња

Направете вкусни колачиња.

Состојки:

  • 150 гр. темно чоколадо
  • суво грозје
  • лешници
  • бадеми
  • суви смокви

Подготовка:

  1. Се топи на пареа чоколадото.
  2. Се става хартија на тепсија и се вади од чоколадото со лажица.
  3. Се ставаат сечени бадеми, суви смокви, суво грозје и лешници.
  4. Се лади и служи.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?