Не е само за салати – Оцетот многу помага во кујната

Не е само за салати – Оцетот многу помага во кујната

Освен што е корисен за салати и секакви деликатеси, оцетот е корисен и во кујната, за олеснување на многу нешта.
Со него може темелно да ги исчистите чешмите, садоперот, и ќе блескаат.Можете да ги исчистите и садовите во кои чувате храна и да ги уништите бактериите.

Навистина помага.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?