Eвтин начин да исчистите електрично ѓезве и бокал

Eвтин начин да исчистите електрично ѓезве и бокал

Ако имате електрично ѓезве или бокал, лесно исчистете го од каменец, без да давате пари за скапи средства.
Ставете му пола оцет, пола вода и пуштете го да зоврие.
Потоа пак извријте само со вода.
Вака каменецот ќе го снема.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?