Ако сте депресивни – Ова јадење нека ви биде на менито

Ако сте депресивни – Ова јадење нека ви биде на менито

Ако се чувствувате премногу потиштено, раздразливо и нерасположено, една намриница треба да ви биде често на менито.
Отворете конзерва туна која е богата со омега три масни киселини.
Една конзерва има 800 милиграма омега три, која успешно се бори со депресија и стрес.
Ако не сте љубител на морска храна, грицкајте геврек кој има само 37 јаглени хидрати и обезбедува доволно серотонин.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?