Торта со бисквити – брз десерт

Торта со бисквити – брз десерт

Брза торта која ќе ја обожавате!

Состојки:

 • 1 л слатка павлака
 • 240 мл ликер со вкус на кафе
 • 500 гр бисквити

Начин на подготовка:

 1. Разматете слатка павлака, додајте ликер, треба да добиете цврст крем.

   

 2. Подгответе подлога за торта и обложете ја со хартија за печење.

   

 3. Земајте една по една бисквита, потопете во крем и редете на подлога за торта.

   

 4. Со остатокот од кремот обликувајте ја тортата и оставете во фрижидер од 8 до 10 часа.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко