Брзи кокос колачи

Брзи кокос колачи

Едноставен рецепт, неодоливи кокос колачи…

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 150 гр шеќер
  • 200 гр путер или маргарин
  • 200 гр млеко во прав
  • 200 гр кокос
  • 4 лажици мелени бисквити
  • 1 лажица какао
  • 100 гр бело чоколадо
  • 100 гр црно чоколадо
  • хартија за печење или фолија

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко